התקשרו עכשיו 03-7744322

תאונות עבודה

תאונת עבודה היא אירוע פתאומי, אשר נגרם על ידי גורם חיצוני לגופו של העובד אשר פוגע בגופו וכתוצאה מכך נגרם לעובד נזק, לדוגמא: עובד מחליק במקום עבודתו, תוך כדי העבודה, על שלולית של שמן ושובר את רגלו.
כדי שתאונה תוכר כתאונת עבודה יש להוכיח שני קריטריונים: שהתאונה התרחשה בזמן העבודה ושהתאונה נגרמה עקב העבודה עצמה. יש לזכור שזמן העבודה מתחיל כאשר העובד יוצא מביתו למקום העבודה ועד שהוא חוזר אליו ממקום העבודה. כמו כן, יש להראות קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לעובד לבין התאונה ובנוסף לכך יש להראות קשר ישיר בין התאונה לעבודה.
משרד עו"ד בלקר יכול ללות אותך בתהליך מתחילתו ועד סופו לרבות הגשת תביעה לביטוח הלאומי.
משרדנו מטפל במגוון רב של תאונות עבודה ובפציעות קשות וקטיעות איברים כתוצאה מרשלנות המעביד  כגון: נפילה מסולם, פציעה עקב אי גידור מכונות, פגיעה כתוצאה מאי ניתוק כבל חשמל בעת תיקון מכונה וכיו"ב, פציעות בעיניים עקב התנפצות דלת שלא מחוסמת במקום העבודה, אובדן כושר עבודה, נפילה מפיגומים וממקומות גבוהים, הרמת חפצים כבדים וכיו"ב.
עברת תאונת עבודה? רצוי לא להמתין אלא לפנות מיד ליעוץ משפטי אצל עו"ד מומחה לתאונות עבודה על מנת לבחון האם בנוסף לפניה למוסד לביטוח לאומי ניתן להגיש גם תביעת נזיקין נגד המעביד בגין רשלנותו / מחדליו שגרמו לפציעה.
עצמאי/ית, נפגעת בתאונה? גם לך מגיע פיצוי! פנה/י לעו"ד לתאונות עבודה לוודא זכאותך לפיצויים. משרדנו מטפל ומלווה אותך גם בתביעת נכות מעבודה בביטוח הלאומי, החל מרגע הגשת התביעה ועד קבלת הפיצוי, לרבות ייעוץ וליווי בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי.
משרד עו"ד מרסלה בלקר בעלות ניסיון של 15 שנים בתחום הביטוח. 
 מחפש עורך דין לתביעת תאונת עבודה? פנה עוד היום למשרדנו שהנו בעל ניסיון עתיר בתחום הביטוח.
תאונת עבודה תמונה
אנא הזן את השם שלך.
אנא הזן מספר טלפון תקין.
אנא הזן הודעה.

האם תאונה שאירעה לי בדרך לעבודה או בחזרה ממנה נחשבת לתאונת עבודה?

כן, תאונה שאירעה בדרך לעבודה או בחזרה ממנה נחשבת לתאונת עבודה לכל דבר ועניין והמוסד לביטוח לאומי מכיר בתאונה כזו כתאונת עבודה.

כיצד מגישים תביעה לתאונת עבודה?

ראשית יש להגיש תביעה לדמי פגיעה והכרה בתאונה כתאונת עבודה מהמוסד לביטוח לאומי. במידה ויש נזק ארוך טווח המתבטא במוגבלות בתפקוד יש מקום לשקול הגשת תביעה לנכות מעבודה מהמוסד לביטוח לאומי וביחד גם לתבוע את פוליסת חבות המעבידים של מקום העבודה. חשוב להיות מלווה על ידי עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום כדי לעשות את התהליך נכון ומדויק שיביא את מקסימום הפיצוי עבורך.

האם יש חשיבות לשאלת האשם בתאונה?

במקרה של הגשת תביעה נגד המעביד חובה להוכיח את רשלנותו בתאונה, לפיכך מומלץ להתייעץ עם עורך דין בקי בתחום שיכול לזהות רשלנות של מעביד במקרה הספציפי. 

כמה כסף אקבל לפי אחוזי הנכות שנקבעו לי?

תשובה לשאלה זו נחלקת בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו על ידי הביטוח הלאומי:

  • עד 9% נכות לא מקבלים תשלום. 
  • מ-10% נכות ועד 19% נכות - מזכה במענק שגובהו גובה % הנכות כפול 32.5 משכורות.  
  • מ-20% נכות ומעלה מזכה בקצבה חודשית בהתאם לאחוזי הנכות 

האם התקף לב בזמן עבודה נחשב לתאונת עבודה?

במצבים מסויימים כן ולפיכך חשוב להתייעץ עם עו"ד הבקי בתחום, כך למשל, כאשר קדם להתקף ויכוח עם המנהל במקום, לחץ מוגבר במיוחד במקום העבודה יכול וייחשב אירוע התקף הלב לתאונת עבודה.

האם תאונה שקרתה לי ביומי הראשון לעבודה יכולה להיחשב כתאונת עבודה?

בהחלט כן, אפילו בשעה הראשונה לעבודה התאונה תיחשב כתאונת עבודה, ואם הייתה רשלנות של מעביד בהחלט יש עילה לתביעה.